Posted on

blendme.in – darmowe wektory dostępne z poziomu Photoshopa i Illustratora

BlendMeIn

BlendMe.in – ciekawe rozszerzenie dla Aplikacji Adobe w wersjach CS6 lub CC. Wtyczka pozwala przeglądać i importować pliki wektorowe, ikony, elementy stron etc. bezpośrednio z poziomu programu. Idealne rozwiązanie gdy potrzebujemy szybko jakiegoś elementu np. ikonę lub konkretny kształt np. strzałkę.

Rozszerzenie posiada wyszukiwarkę za pomocą której bez problemu znajdziemy dowolny element. Format wektorowy pozwala na dowolne skalowanie zaimportowanych grafik, więc w każdym naszym projekcie niezależnie od wymaganej wielkości danego elementu zawsze mamy grafikę wysokiej jakości.

Ekran logowania dla rozszerzenia BlendMeIn
Ekran logowania dla rozszerzenia BlendMeIn

 

 

Instalowanie rozszerzenia ogranicza się do dwukrotnego kliknięcia na pobrany plik, ponieważ cała instalacja przebiega automatycznie poprzez Adobe Extension Manager. Po zainstalowaniu wtyczki musimy założyć konto aby korzystać z bazy darmowych wektorów.

Po zalogowaniu się dostajemy dostęp do bazy wektorów, całkowicie za darmo. Taki szybki dostęp do różnego rodzaju elementów przyda się każdemu, niezależnie do tego do czego używa programów Adobe.

Poniżej wrzucam screeny przedstawiające wygląd rozszerzenia po zalogowaniu się oraz widok z wektorami, które importujemy metodą drag&drop.

 

Widok po zalogowaniu rozszerzenia BlendMeIn
Widok po zalogowaniu rozszerzenia BlendMeIn
Import wektorów we wtyczce BlendMeIn
Import wektorów we wtyczce BlendMeIn