Posted on

Dla każdego coś miłego, linki o designie, skrypty js, freebies #szybkielinki #repository

Zbiór linków Maj cz.1

Zbiór ciekawych linków, od inspiracji, animacji i motywacji poprzez skrypty javascript oraz jQuery do Freebies. Jeżeli szukacie ciekawych linków na jakikolwiek temat związany z designem oraz webdesignem i nie tylko, praktycznie każdy aspekt pracy designera i front-end developera zapraszam do sprawdzenia repozytorium linków jest to mój osobisty zbiór linków które zapisuję już od paru lat. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

#design – zbiór linków o designie

 

60logos60 logo w 60 dni, każde w 60 minut  Karoline Tynes i jej wyzwanie stworzenia 60 różnych logo w 60 dni. Jej celem dla tego pomysłu było wypromowanie samej siebie jako designera. Podołała.

webbyawardsZwycięzcy tegorocznego The Webby Awards Laureaci The Webby Awards mogą być dla nas nie małą inspiracją przy tworzeniu naszych nowych stron internetowych. Jest się na kim wzorować.

parisAnimowane ikony o tematyce Paryża i Londynu. Ten designer tworzy naprawdę super animacje. Warto śledzić jego profil na dribbble.

illustratorvsphotoshopIllustrator kontra Photoshop. Designer z Indii M.A. Kather stworzył grafiki przedstawiające główne różnice między Illustratorem a Photoshopem.


#webdesign – zobacz inne linki w tematyce webdesign

 

elevatorElevator.js trochę specyficzny skrypt, dodaje dźwięki windy podczas przewijania naszej strony do góry.

animateAnimate Transition biblioteka do tworzenia efektów przejścia na naszych stronach internetowych np. pomiędzy podstronami lub animacja pop-upa

layzrLayzr.js biblioteka do kontrolowania ładowania obrazków na stronie internetowej, ładowane są te które użytkownik widzi tzw. „lazy loading image”

ramjetRamjet pozwala uzyskać efekt przekształcenia jednego elementu DOM w drugi

commentsSide comments moduł jQuery, który pozwoli na uzyskanie efektu bocznych komentarzy zastosowanych na stronie medium.com


#freebies – sprawdź darmowe pliki w repozytorium

 

uiiosiCollection UI Kit zestaw 38 widoków w PSD przedstawiającej szablon aplikacji pod system iOS, oczywiście retina ready.

paymentPaymentFont webfont zawierający 95 ikon najpopularniejszych metod płatności w internecie.

avatarsMaterial Design Flat Avatar Set
 zestaw awatarów w stylu flat design, dostępna jest darmowa opcja w ograniczonej ilości i kolorach.

workspaceAdorable Flat Workspace
 trzy, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych ilustracje stanowiska pracy designera, również w stylu flat design.

iconsZestaw 50 ikon w wektorach, konturowy styl bez wypełnienia